استفاده از دستگاه تردمیل، راهی برای افزایش سلامتی و کاهش وزن

فواید استفاده از دستگاه تردمیل

دستگاه تردمیل یکی از بهترین دستگاه‌هایی است که شما می‌توانید برای سلامتی و تناسب اندام از آن استفاده کنید. تمریناتی که با استفاده از تردمیل انجام می‌شود می‌تواند تاثیر خوبی بر روی سلامت بدن داشته باشد. افرادی که از تردمیل استفاده نمی‌کنند ممکن است چربی‌های خود را با سرعت کمتری بسوزانند. این افراد قادر نخواهند بود نتایج مدنظر خود را دریافت کنند.

مزایای تردمیل در کاهش وزن

یکی‌ از واضح‌ترین خوبی‌های تردمیل کمک به کاهش وزن است. تنها با دویدن به مدت ۲۰ دقیقه با سرعت ۶ می‌توانید ۲۲۹ کالری بسوزانید و اگر بتوانید سرعت را به ۸ برسانید حدوداً ۳۰۰ کالری خواهید سوزاند. در نتیجه اگر جلسات تمرینی را با یک رژیم غذایی مناسب همراه کنید، در زمان بسیار کمی‌ به وزن دلخواه خود می‌رسید.

شما حتی می‌توانید تنها با استفاده از روش هیت (HIIT) و یا ایجاد شیب در تردمیل حتی باز هم کالری بیشتر بسوزانید. هیت روشی‌ است که شما در آن‌ بصورت متناوب، می‌دوید و راه می‌روید. یعنی‌ با یک استاندارد خاص سرعت را کم و زیاد می‌کنید.

تردمیل و افزایش سلامت قلبی عروقی

تردمیل این فرصت را در اختیار شما می‌گذارد که سلامت قلبی و عروقی خود را بالا ببرید. هر بار که شما روی تردمیل می‌روید در واقع کارکرد قلب خود را بهبود می‌بخشید و قلب خود را قوی‌تر می‌کنید. همزمان که قلب قوی شود، فشار خون نیز کاهش می‌یابد. همچنین، فعالیت دویدن و پیاده‌روی باعث می‌شود خون راحت‌تر و بیشتر در رگ‌ها جریان داشته باشد، لذا استرس را کم و کمتر می‌کند.

ورزش‌های هوازی و ایروبیک به شما کمک می‌کند کلسترول بد را در بدن خود کم و به جای آن‌ کلسترول خوب را زیاد کنید و با توجه به اینکه اصلی‌ترین علت مرگ و میر، مشکلات قلبی می‌باشد موضوع افزایش سلامت قلبی و عروقی بسیار مهم است.

نحوه تمرینات سرعتی با دستگاه تردمیل

انجام این تمرینات بسیار ساده است. ابتدا ۳۰ ثانیه با سرعت کامل تمرین کنید، سپس ۶۰ الی ۹۰ ثانیه را با سرعت کم بدوید. این کار به بدن شما کمک می‌کند سلامت بهتری داشته باشد. تمرینات سرعتی را حداقل یک بار در هفته انجام دهید تا اثر تمرینات ورزشی را بیشتر نماید. تنها با ۲۰ دقیقه تمرین سرعتی، کالری بیشتری خواهید سوزاند.

شیب و سرعت دستگاه تردمیل را تنظیم کنید

افرادی که به سرعت پایدار و ثابت عادت کرده‌اند، باید به فکر افزایش آن باشند. سعی کنید با سرعت بیشتری بدوید. سرعت خود را از ۴.۵ به ۴.۸ یا ۵.۰ تغییر دهید. این کار به شما کمک می‌کند در زمان کمتر، کالری بیشتری بسوزانید و باعث می‌شود سیستم قلبی-عروقی به خوبی کار کند. در ابتدا ممکن است از حرکات سریع‌تر خسته شوید اما به تدریج به این شرایط عادت می‌کنید.

ممکن است در برخی از مواقع دویدن آرام و ثابت به شما کمک کند اما باید تمرینات سخت و سریع نیز داشته باشید. بیشتر تردمیل‌ها دارای برنامه از پیش تعیین شده برای افزایش شدت و سرعت دویدن هستند. شما می‌توانید از این برنامه‌ها به خوبی استفاده کنید.

اگر از دویدن پایدار و با شدت کمتر لذت می‌برید می‌توانید با اضافه کردن شیب به تردمیل خود، تمرین خود را بهتر کنید. این کار باعث می‌شود ماهیچه‌های پا به چالش کشیده شود و سیستم قلبی-عروقی شما را تقویت کند.

با وزنه روی دستگاه تردمیل راه بروید

این گزینه برای دوره طولانی توصیه نمی‌شود اما برای تمرینات کوتاه‌مدت عالی است. دمبل‌های سبکی را به مدت دو الی سه دقیقه در دست بگیرید و همچنان که بر روی تردمیل می‌دوید از آن‌ها نیز استفاده کنید. افزایش این وزنه‌ها بر شدت تمرینات شما می‌افزاید.

با دستگاه تردمیل حرکت به سمت عقب را نیز تمرین کنید

برای اینکه بتوانید از تردمیل بیشترین استفاده را ببرید، سعی کنید به سمت عقب بدوید یا حرکت کنید. این کار به پاهای شما اجازه می‌دهد تمرینات خوبی داشته باشد و برای تست تعادل بدن مفید است. اینگونه حرکات بدن شما را مجبور می‌سازد سخت کار کند. در این شرایط به سرعت بالا نیاز ندارید.

گاهی اوقات از تردمیل فاصله بگیرید

استفاده از تردمیل می‌تواند لذت بخش باشد اما باید از سایر تمرینات را نیز استفاده کنید. تردمیل را در باشگاه بگذارید و سعی کنید به دنبال دویدن در پارک بروید. اینکار شما را تشویق می‌کند به پیشرفت خود توجه کنید و کمک می‌کند تغییر خوب و مداومی در سرعت داشته باشید.

تریتا را در جهت رسیدن به اهدافش حمایت کنید:

منابع:

  1. https://en.wikipedia.org/wiki/Treadmill
  2. https://www.fitday.com/fitness-articles/fitness/equipment/how-to-double-the-effectiveness-of-a-treadmill-workout.html
  3. http://www.majalesalamat.com/fitness/workouts/how-to-double-the-effectiveness-of-a-treadmill-workout/

اشتراک گذاری:

مطالب مرتبط
رامین حسین‌زاده

رامین حسین‌زاده

رامین حسین زاده
ramin hoseyn zadeh