انواع ماسک‌های زیبایی و فواید آن‌ها برای پوست

آیا همه انسان‌ها باید از ماسک‌های صورت استفاده کنند؟

پاسخ شما مثبت است. قطعا همه ما برای شادابی و حفظ ظاهری بشاش به ماسک‌های زیبایی نیاز داریم. ماسک‌های صورت به شما کمک می‌کنند تا از پوست‌تان مراقبت نموده و ظاهری جوان‌تر داشته باشید. یک ماسک صورت خوب می‌تواند پوست را هیدراته کرده، چربی اضافی آن را برطرف نموده و ظاهری جذاب‌تر به شما ببخشد.

علاوه بر این، ماسک‌ها می‌توانند آلودگی‌ها و سلول‌های مرده را از روی پوست‌تان پاک کنند. یکی دیگر از مزایای استفاده از ماسک صورت این است که احساس آرامشی وصف ناپذیر به شما دست خواهد داد، گویی در حمام آب گرم هستید.

شما می‌توانید یکبار در هفته از ماسک‌های زیبایی پوست استفاده کنید، یا این کار را چند بار در هفته انجام دهید. در کل این امر بسته به نوع پوست‌تان و اینکه تا چه حد مراقب آن هستید متفاوت خواهد بود. این نکته را به خاطر داشته باشید که هم مردان و هم زنان باید از ماسک استفاده کنند زیرا پوست همه انسان‌ها به آن نیاز دارد.

4 دلیل عمده برای استفاده از ماسک‌های زیبایی پوست

1- احساس آرامش

ماسک‌های صورت فقط باعث بهبود ظاهر کلی پوست نمی‌شوند، بلکه می‌توانند خاصیت درمانی هم داشته باشند. علاوه بر این آن‌ها می‌توانند با رایحه دلپذیر خود، روح‌تان را آرام کنند. بنابراین استفاده از ماسک‌های زیبایی در کنار یک حمام داغ نه تنها می‌تواند به پوست‌تان جلا بدهد بلکه روح‌تان را نیز تسلی خواهد بخشید.

2- پاک‌سازی عمیق

مطمئنا، پاک‌سازی پوست باعث حذف گرد و غبار، چربی، مواد آرایشی و ناخالصی‌ها از سطح پوست خواهد شد. اما آیا می‌دانستید که فقط یک ماسک صورت خوب می‌تواند به شما کمک کند تا ناخالصی‌های پوست‌تان را که در عمق آن جای گرفته پاک کند؟ این پاک‌سازی عمیق باعث می‌شود که پوست‌تان شفاف‌تر از قبل به نظر برسد.

3- از بین بردن حفره‌ها

بعضی از ماسک‌ها مانند ماسک خاک رس می‌توانند باعث بر طرف نمودن چربی اضافی پوست شده و به حذف سلول‌های مرده پوست که بر روی آن جمع شده‌اند کمک کنند. هنگامی که این چربی‌ها و گرد و غبارها پاک شدند، حفره‌های پوست که باعث بد جلوه دادن آن می‌شوند نیز کم کم بر طرف خواهند شد. گرد و غبارهایی که در درون منافذ پوست نفوذ می‌کنند می‌توانند باعث ایجاد لک و جوش شوند اما ما به وسیله یک پاک‌سازی ساده می‌توانیم از بروز این مشکلات جلوگیری کنیم.

4- درخشش پوست

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا ماسک‌ها می‌توانند به درخشندگی پوست نیز کمک کنند و پوست ما را بشاش‌تر و جوان‌تر نشان دهند.

انواع ماسک‌های زیبایی صورت و پوست

از انواع ماسک‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- ماسک‌های کرمی

این گونه ماسک‌ها بیشتر برای پوست‌های معمولی و خشک مناسب هستند زیرا پوست را هیدراته کرده و مواد مغذی و لازم را در اختیار پوست قرار می‌دهند.

2- ماسک خاک رس

این نوع ماسک‌ها برای پوست‌های آکنه‌دار و پر منفذ مناسب هستند زیرا به متعادل نمودن چربی پوست کمک می‌کنند. ماسک‌های خاک رس پوست را نرم و صاف نموده و گرد و غبار و نا خالصی‌ها را از روی آن بر طرف می‌نمایند.

3- ماسک‌های ژلی

این نوع ماسک‌ها برای پوست‌های حساس و بی‌آب مناسب هستند، زیرا پوست را هیدراته نموده و به سرعت جذب می‌شوند.

4- ماسک‌های ورقه‌ای

ماسک‌های ورقه‌ای می‌توانند به تسکین پوست کمک کنند.

5- ماسک‌های لایه بردار

این ماسک‌ها به شما کمک می‌کنند تا از شر لایه‌ها و سلول‌های مرده پوست خلاص شوید.

6- ماسک‌های حرارتی

ماسک‌های حرارتی ماسک‌های فوق العاده‌ای هستند. این ماسک‌ها از موادی تشکیل شده‌اند که در هنگام مواجهه با هوا، آب و یا مواد دیگر از خود حرارت تولید می‌کنند.

7- ماسک‌های پیل آف

این نوع ماسک‌ها همه‌ی چربی، گرد و غبار اضافی و سلول‌های مرده را از سطح پوست پاک می‌کنند و پوستی درخشان را در اختیار شما قرار خواهند داد.

مرور مختصری بر تاریخچه ماسک‌های زیبایی

اگر بخواهیم نگاه مختصری بر تاریخچه صنعت تولید ماسک‌های زیبایی بی‌اندازیم باید گفت که اولین ماسک زیبایی در قرن 18 و در انگلستان تولید شد. این ماسک برای هر کسی که می‌خواست پوستش را پاک‌سازی و کمی روشن‌تر کند مفید بود و معمولا از مواد گیاهی نظیر انواع ویتامین‌ها و عصاره گیاهانی مانند کاکتوس ساخته می‌شد. لکن استقبال چشم‌گیر از این ماسک سبب شد که تولید کنندگان به فکر تولید انواع ماسک‌های دیگر نظیر ضد چروک، لایه بردار، جوان کننده و غیره بی‌افتند.

تریتا را در جهت رسیدن به اهدافش حمایت کنید:

منابع:

  1. https://discovergoodnutrition.com/2014/09/apply-face-mask/
  2. https://www.stylecraze.com/articles/best-types-of-face-masks/
  3. https://en.wikipedia.org/wiki/Facial_mask

اشتراک گذاری:

سهیلا دوست‌پژوه

سهیلا دوست‌پژوه

علاقه مند به ترجمه و تالیف و نویسندگی