با کمی ورزش بیشتر، طول عمرتان را افزایش دهید

تحقیقات اخیر در مورد تاثیر تناسب اندام و آمادگی جسمانی

تحقیقات جدید عنوان می‌کند که بدون در نظر گرفتن سطح آمادگی جسمانی شما، تنها با کمی ورزش بیشتر می‌توانید طول عمر خویش را افزایش دهید. Elin Ekblom-Bak از مدرسه سلامت و ورزش استکهلم می‌گوید: مردم فکر می‌کنند که برای متناسب شدن مجبورند به باشگاه بروند و سخت ورزش کنند، اما داستان به این پیچیدگی‌ها نیست، بلکه فقط کافیست در زندگی روزانه خود، بیشتر فعال باشید و از پله‌ها رفت و آمد کنید، زودتر از مترو پیاده شوید، با دوچرخه به محل کار خود بروید و از همین کارهای کوچک و سودمند هر چه بیشتر و بهتر شروع کنید.

بررسی تاثیر ورزش کردن در افراد بزرگسال

Ekblom-Bak و همکارانش در بین سال‌های 2015-1995، دستگاه گردش خون بیش از 316000 فرد بالغ را که سن آن‌ها بین 18 الی 74 سال بود را مورد بررسی قرار دادند. شرکت کنندگان برای محاسبه افزایش بیشترین مقدار اکسیژنی(VO2 max) که قلب و ریه می‌توانند برای عضلات فراهم کنند، در یک چرخه ثابت، شرکت کردند.

در پایان فعالیت‌ها، فاکتور ریسک مرگ و آمارهای مربوط به عوامل مرگ‌بار مانند سکته قلبی و مغزی، در ازای هر میلی‌لیتر افزایش VO2 max بین 2.8 الی 3.2 درصد کاهش یافت. فواید افزایش فعالیت بدنی در هر دو گروه مردان و زنان، در همه رده‌های سنّی، در هر سطحی از آمادگی جسمانی، مشهود بود.

نتایج این تحقیق، در یک گردهمایی جامعه اروپایی قلب و عروق در لیبزون پرتغال ارائه شد. Ekblom-Bak در جلسه گفت: توجه داشته باشید که هر افزایشی در سطح آمادگی جسمانی و تناسب اندام بدون در نظر گرفتن نقطه شروع، سودمند است، این به این معناست که افراد دارای سطح پایین‌تر سلامت دستگاه قلب و عروق با افزایش و بهبود فعالیت بدنی، بیشتر سود می‌برند.

اهمیت آمادگی جسمانی بر روی سلامت افراد هنوز جایگاه اصلی خود را نیافته است

طبق نظر Ekblom-Bak تلاش برای بهبود سلامت جسمانی و تناسب اندام باید در جامعه به یک اولویت سلامت عمومی‌ تبدیل شود و پزشکان باید وضعیت تناسب اندام و آمادگی جسمانی بیماران خود را در با آزمایشات مختلف مورد بررسی قرار دهند. وی خاطر نشان کرد: تحقیقات قبلی ما نشان داد که وضعیت آمادگی جسمانی مردم در 25 سال اخیر، 10 درصد افت کرده است.

Ekblom-Bak می‌افزاید: بین سال‌های 2016 الی 2017 تقریبا هر مرد و زن بزرگسال از سطح پایین تناسب اندام و آمادگی جسمانی برخوردار بوده است و این یک معضل بزرگ است. اما متاسفانه هنوز بدرستی تحقیقات جامعی در مورد تاثیر تناسب اندام بر روی سلامتی افراد همانند تاثیرات مخرب استعال دخانیات، چاقی و دیابت، مورد بررسی قرار نگرفته است.

تریتا را در جهت رسیدن به اهدافش حمایت کنید:

منابع:

  1. https://www.webmd.com/fitness-exercise/news/20190412/just-a-little-more-exercise-can-add-years-to-life

اشتراک گذاری:

مطالب مرتبط
زهره دباغ

زهره دباغ

ترجمه کلمات جدید برای من مثل سرک کشیدن به دنیای جدید دیگری است. هیجان‌انگیز و چالش برانگیز