6 راه حل کاربردی برای 6 مشکل زناشویی

مشکلات زناشویی امری بدیهی است و برای تمام کسانی که متاهل هستند اتفاق می‌افتد اما گاهی این مشکلات بسیار جدی‌تر شده و ممکن است بر روی سلامت روان زن و شوهر تاثیر منفی بگذارد. شاید در ابتدا نسبت به این مشکلات و این حجم از انرژی‌های منفی بی‌تفاوت بگذرید ولی اگر بدانید این مشکلات روزی از درون شما را از بین خواهد برد بی‌تردید همین حالا برای حل آن اقدام خواهید کرد. مشکلات زناشویی را دست کم نگیرید، سعی کنید حدالامکان با یک مشاور و متخصص خانواده مشکل را درمیان بگذارید تا او راه را به شما نشان دهد تا کمک او و همسرتان یک زندگی شاد و بی‌دغدغه‌ای بسازید. این مقاله گوشه‌ای از مشکلات روابط بین زن و شوهر را برای شما بیان می‌کند، با ما همراه باشید.

1- همسرتان قدردان نیست

راه حل: سعی کنید زمانی را برای صحبت کردن با او در یک محیط دنج و صمیمی اختصاص دهید. در ابتدا قبل از عصبانیت به او گوش کنید. به او بگویید هدف شما از اینکه تمام تلاشتان را برای زندگی می‌کنید این است که از صمیم قلب او را دوست دارید و به همین دلیل سعی می‌کنید همسر و مادر خوبی باشید. اما فراموش نکنید زبان خوب و مهربان شما کلید موفقیت شماست.

2- بیش از حد در کار شما دخالت می‌کند

راه حل: به او بگویید که اگر شما هم در قلمروی او بیش از حد نفوذ کنید او چه احساسی خواهد داشت. بهتر است هر کس در محدوده‌ی کار خود انجام وظیفه کرده و فقط در صورت نیاز به هم کمک کنید.

3- همسرتان بیش از حد شما را برای انجام کاری مواخذه می‌کند

راه حل: اگر همسرتان کار اشتباهی کرد حتی اگر این اشتباه برای‌تان گران تمام شود لزومی به خشونت نیست. شاید اگر شما درباره آن موضوع از قبل با او بیشتر صحبت کرده بودید و او را راهنمایی می‌کردید کار به اینجا نمی‌رسید. سعی کنید این مشکل بزرگ را با کمک هم حل کنید و هر چند وقت یک بار این اشتباه را بر سر همسر خود نکوبید. البته گفتن آن آسان است اما یکبار هر چند هم که سخت آن را امتحان کنید.

4- همسرتان احساس می‌کند او را فراموش کرده‌اید

راه حل: نگاه خود را به زندگی و همسر خود عوض کنید. با لجبازی کردن و غرور مشکل دوبرابر می‌شود. گاهی یک شاخه گل در زمانی که حتی همسرتان حواسش نیست کار خودش را خواهد کرد و بیش از پیش او را به زندگی دلگرم می‌کند.

5- متعهد به زندگی نیستید

شما آمده‌اید تا بیش از پیش همسرتان را برای ادامه زندگی یاری کرده و از او پشتیبانی کنید. شانه خالی کردن در زندگی زناشویی اصلا پسندیده نیست و باعث فروپاشی بنیان خانواده خواهد شد.
راه حل: ممکن است فکر می‌کنید که اگر یار و یاور همسرتان باشید خود را تحقیر کرده‌اید سخت در اشتباهید، افکارتان را کاملا دور بریزید و یک من جدید ایجاد کنید. ازدواج زندگی دو نفره است که هر دو نفر برای ادامه آن به هم نیاز دارند.

6- به بن‌بست رسیدید

راه حل: در این حالت از همسر خود بخواهید که به یک مشاوره مراجعه کند. در صورت عدم تمایل او، خود به تنهایی به مشاوره بروید و راه حل را از او بخواهید.

تریتا را در جهت رسیدن به اهدافش حمایت کنید:

منابع:

  1. https://www.imom.com/6-solutions-for-6-common-marriage-problems/#.W6XsIs4zbIV

اشتراک گذاری:

مطالب مرتبط
معصومه راهی

معصومه راهی

معصومه راهی هستم،کارشناس مترجمی زبان انگلیسی،مدت ۴ سال سابقه ترجمه دارم و اعتقاد دارم تنها راه رسیدن به موفقیت انجام کاریست که بهش علاقه داری

I m masoomeh rahi and im bachelors degree in english translation.i translated in 4 years and i believe that the only way to success is to love what to do