آیا به راستی معنای اعتباربخشی را در بهداشت و درمان می‌دانید؟

اعتباربخشی در گردشگری سلامت

زمانی که یک سازمان از مجوزهای قانونی لازم برای انجام خدمت برخوردار است، مستندات کیفی لازم و نظام مدیریت کیفیت را پیاده کرده است، از پزشکان عالی و کارکنان خیلی خوب برخوردار است، نتایج و شاخص‌های عملکردی تعریف شده‌ای دارد، خدمات خوب، فرآیندها و ارتباطات عالی با مشتریان خود برقرار کرده و از محیط صمیمی و پاکیزه بهره‌مند است، در واقع استانداردهای اعتباربخشی را در سیستم خود پیاده کرده است.

معنای اعتباربخشی در بهداشت و درمان

اعتباربخشی به معنای ارزیابی بی‌طرف و مستقل یک سازمان از تمام فرآیندهای بیمارستان یا کلینیک است که طی آن تمام ساختارها، فرایندها، مستندات و پیامدهای کیفی از طریق مشاهده، مصاحبه و بررسی اسناد و مدارک سازمانی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

اعتباربخشی به معنای یک نشان بازاریابی نیست، بلکه، برای مرکز بهداشتی درمانی اعتبار و ارزش افزوده ایجاد می‌کند و نشانگر وجود فرهنگ سازمانی مبتنی بر اصول کیفیت و تعالی در آن مرکز بوده و گویای این حقیقت است که تلاش بی‌وقفه و مستمر برای پیاده سازی استانداردهای جهانی ایمنی بیمار و کیفیت خدمات در آن مرکز حکم‌فرما می‌باشد.

امروزه بیماران با دقت بسیار، زندگی خود را در دستان‌شان قرار می‌دهند و برای دریافت خدمات درمانی به کشور دیگری سفر می‌کنند، بنابراین مرکز درمانی باید حس اعتماد و اطمینان خاطر را در بیماران ایجاد کند که این امر از طریق اخذ گواهینامه‌های معتبر کیفی و پس از ارزیابی توسط یک سازمان اعتباربخشی شناخته شده، مورد تائید و جهانی حاصل می‌شود.

شرکت تموس، پیشتاز اعتباربخشی در گردشگری سلامت

شرکت تموس نخستین شرکت اعتباربخشی بین المللی است که برنامه‌های اعتباربخشی اختصاصی مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت را با تکیه بر گردشگری سلامت ارائه می‌دهد. در سیستم اعتباربخشی تموس آلمان تلاش سازمان برای ارائه مراقبت ایمن و با کیفیت با هزینه مناسب، در ازای رعایت اصول ایمنی و تضمین کسب بهترین تجربه برای بیماران ارج نهاده شده و ارزیابی می‌شود. در نتیجه مراکز درمانی قادر خواهند بود بیماران بین المللی بیشتری جذب نماید سرمایه گذاران بیشتری را ترغیب کرده و خدمات بهداشتی درمانی متعالی برای بیماران بین المللی فراهم نمایند.

هدف تمام برنامه‌های اعتباربخشی تموس ارزیابی بی‌طرفانه، و دقیق کیفیت خدمات بالینی و غیر بالینی ارائه شده به بیماران و شناسایی نقاط بالقوه جهت بهبود فرایندها و ارتقای کیفیت خدمات بالینی و غیر بالینی است که در نهایت استمرار خدمات با کیفیت بالا و ایمن برای بیماران را تضمین نماید.

گواهینامه تموس بیانگر این نکته است که سازمان شما مطابق استانداردهای کیفی حرکت کرده و بنابراین الزامات بیماران بین الملل را رعایت می‌کند. این مدرک با تمرکز بر گردشگران سلامت برای شما مزیت رقابتی ایجاد می‌نماید و این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید در فعالیت‌های بازاریابی خود از این مدرک بهترین استفاده را ببرید و بتوانید بیماران جدید و گردشگران سلامت را به سمت خود جذب نمایید.

در کنار دریافت مدرک بین المللی، راهکارهای عملیاتی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا ضمن بهبود فرآیندهای سازمانی به منظور ارائه خدمت به بیمار بین الملل، بتوانید کارایی و اثربخشی را در سازمان خود نهادینه سازید.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد تموس توجه به تجربه بیماران و پایداری در بهداشت و درمان است که این برنامه را از سایر برنامه‌های اعتباربخشی متمایز نموده است.

استانداردهای تموس

بسته‌های استاندارد طراحی شده توسط کارشناسان شرکت تموس آلمان مورد تائید ISQua /IEEA قرار دارد و 9 بسته خدمتی به شرح زیر می‌باشد:

  • Quality in international patient care / Excellence in medical tourism for hospitals, and clinics
  • Quality in international dental care / Excellence in international dental care
  • Quality in international eye care
  • Quality in international Medical Travel Coordination
  • Quality in rehabilitation care
  • Quality in reproductive care
  • Community pharmacy services
  • COVID 19- Safe

نمایندگی شرکت تموس در ایران

شرکت سریر سلامت مهام به عنوان نماینده شرکت تموس آلمان در ایران به مراکز درمانی فعال در گردشگری سلامت کمک می‌کند تا با ابزار اعتباربخشی و هم‌چنین بهره‌مندی از آموزش‌های بین المللی به بازارهای جهانی راه پیدا کنند.

برای مشاهده جزئیات بیشتر به سایت زیر مراجه کنید:

https://temosiran.com

تریتا را در جهت رسیدن به اهدافش حمایت کنید:

منابع:

  1. https://temosiran.com

اشتراک گذاری:

مهشید معینی

مهشید معینی

کارشناس ارشد مدیریت بیمارستان مدیر عامل شرکت سریر سلامت مهام، نماینده شرکت تموس آلمان در ایران