10 نکته مهم که باید قبل از عمل جراحی کاشت ابرو بدانید

هنگامی که به چهرمان نگاه می‌کنیم، به ندرت زیبایی که ابروهایمان ایجاد می‌کند را می‌فهمیم. آن‌ها قیافه ما را به صورت یک انسان در می‌آورد و قیافه ما را مشخص می‌کنند، اما گاهی اوقات ما می‌توانیم از اهمیت آن در زمانی که خودمان آن را از بین می‌بریم یا به طور تصادفی بعضی از قسمت‌های آن را می‌تراشیم یا فقط به دلیل شرایط خاص آن را از دست می‌دهیم بفهمیم.

1- شایع‌ترین علت ریزش موی ابرو چیست؟

یک سری از عوامل وجود دارند که می‌توانند باعث کم پشت شدن ابرو یا از بین رفتن آن شوند. این می‌تواند به علت یک اتفاق ناگهانی در برداشتن و آراستن ابرو یا می‌تواند ناشی از حوادث خاصی نظیر آسیب فیزیکی یا شیمیایی به صورت باشد. وضعیت بیماری که می‌تواند ریزش مو داشته باشد نیز می‌تواند موجب برداشت ابرو شود. اما در برخی موارد تنها واقعیت این است که فرد پیر می‌شود و این می‌تواند منجر به کمرنگ شدن ابروها شود که ممکن است ظاهری عریان را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد.

2- چه داوطلبانی برای کاشت موی ابرو مناسب هستند؟

هرکسی که از ابروهای نازک خود رنج می‌برد، به عنوان داوطلب مناسب برای این روش شناخته می‌شود. هم‌چنین، آن‌ها باید به طور کلی شرایط سالمی داشته باشند، به این معنی که آن‌ها هیچ خون‌ریزی یا مشکلات لخته شدن را نداشته باشند.

3- آیا این راه حلی پایدار است؟

بله، جراحی کاشت موی ابرو راه حلی پایدار برای ابروهای نازک است. شما رشد طولانی مدت را تجربه خواهید کرد و درست همانند موهای مادری ابرو خودتان می‌شوند و آن‌ها بالاخره می‌ریزند اما در نهایت بازسازی خواهند شد.

4- موهای ابرو را در عمل جراحی از کجا بدست می‌آورند؟

برای بدست آوردن موی آسیب دیده یک ابرو یا ریزش کرده آن، موهای اهدا کننده از جاهای دیگر خط ابرو گرفته می‌شود. برای زنان پیوند ابرو را از ران‌های بالا یا پشت گوش‌ها می‌گیرند. موهای این مناطق باعث می‌شود ابروها طبیعی‌تر شوند زیرا آن‌ها نازک‌تر هستند. برای آقایان، پیوند مو می‌تواند از مناطق دیگر پوست گرفته شود، و این به ضخامت ابروهای اصلی آن‌ها بستگی دارد. مردان تمایل دارند ابرو های ضخیم‌تر و بزرگتری داشته باشند.

5- چگونه در پیوند موی یک ابرو  از سایر نقاط  استفاده می‌شود؟

کل پروسه اغلب به 50 الی 100 پیوند مو یا حتی موهای بیشتری نیاز دارد. این‌ها برای هر بیمار متفاوت هستند و بر اساس ارزیابی قبل از عمل جراحی محاسبه می‌شوند.

6- این عمل در کجا انجام خواهد شد؟

یک چیز خوب در مورد کاشت ابرو این است که آن را به صورت سرپایی انجام می‌دهند.

10 نکته مهم که باید قبل از عمل جراحی کاشت ابرو بدانید

7- کل این فرآیند چه قدر طول می‌کشد؟

بستگی به مدت زمان میزان کاری که باید بر روی هر بیمار انجام شود دارد. معمولا یک کاشت ابرو معمولی می‌تواند 5-6 ساعت طول بکشد.

8- مدت زمان بهبودی کاشت ابرو چه قدر طول می‌کشد؟

از آنجا که در این روش از ابزارهای خوب و تکنیک‌های حداقل تهاجمی استفاده می‌شود، می‌توانید در عرض 48 ساعت به فعالیت‌های عادی بازگردید، شما باید در این مدت هیچ‌گونه فعالیت یا ورزشی نداشته باشید.

9- آیا عوارض جانبی و خطری برای کاشت مو وجود دارد؟

ریسک کمتری در کاشت مو با ابرو وجود دارد. نتیجه‌های ناخوشایند اغلب شامل موهای در حال رشد در جهات اشتباه است. در چنین مواردی می‌توان از طریق هدایت مو به طرف موهای اطراف، مشکل موها را بر طرف کرد.

10- چه مدت طول می‌کشد تا نتایج نهایی مشاهده شود؟

ابروهای پیوند شده حدود 4 تا 6 ماه پس از جراحی شروع به رشد قابل توجهی خواهند کرد. اما شما باید انتظار این که موهای ابرو پیوند شده در حدود 3 الی 5 هفته پس از جراحی بریزند را داشته باشید. این فرآیند، طبیعی است و پس از دو ماه مو شروع به رشد دوباره خواهد کرد. نتایج نهایی را می‌توان پس از 10 ماه انتظار داشت. این بدان معنی است که رشد ابرو کامل و پوشش کاملا واضح می‌شود.

تریتا را در جهت رسیدن به اهدافش حمایت کنید:

منابع:

  1. http://www.aihr.com.au/blog/10-facts-you-need-to-know-before-eyebrow-transplant-surgery

اشتراک گذاری:

مطالب مرتبط
نجمه جهاندار

نجمه جهاندار

اگر عقاید خود را با تفکر و مطالعه به‌دست آورید، کسی نمی‌تواند به آنها توهین کند. اگر کسی چیزی بر خلافشان بگوید عصبانی نمی‌شوید، یا میخندید یا به فکر فرو می‌روید.

If you get your ideas by thinking and study, nobody can insult them. If someone tells you the opposite, you will not get angry, either you laugh or think about it.