14 مورد که فراموش می‌کنید در کیف لوازم بیمارستان مسافر کوچولویتان قرار دهید.

9 ماه با تمام لذت‌ها، دردها و اتفاق‌هایش گذشت و اکنون مسافر کوچکتان قصد قدم نهادن به دنیای ما را دارد، چه اتفاقی می‌تواند از آمدن نوزادتان به دنیای شما لذت بخش‌تر باشد؟ بستن ساکی که هنگام زایمان با خودتان به بیمارستان می‌برید یکی از قسمت‌هایی است که اکثر مادران خیلی قبل‌تر از زایمان آن را آماده می‌کنند. کیف لوازم کودک و مادر باید سبک باشد و دوخت آن ظریف و محکم باشد تا با قرار دادن وسایل ضروری کودک و مادر بیش از اندازه سنگین نشود.

در مورد اینکه درون این ساک چه چیزهایی باید قرار دهید راهنمایی‌های بسیاری وجود دارد، اما ما در این مطلب می‌خواهیم به بررسی لوازمی که احتمال فراموش کردنشان زیاد است بپردازیم. ما در این مطلب از مادران خواستیم تا موارد ضروری که فراموش کرده بودند در ساکشان قرار دهند را برایمان بگویند. برخی از این موراد ممکن است شما را شگفت زده کنند!

1- گوش‌گیر

اگر برای زایمان و تولد نوزادتان شبانه به بیمارستان رفته‌اید، تبریک می‌گوییم، لذتی وافر را پس از تولد نوزادتان تجربه خواهید کرد. با وجود اینکه خسته شده‌اید، از اینکه چقدر سخت است که در یک بخش پر سر و صدا بخوابید تعجب خواهید کرد. در این هنگام گوش‌گیر به کمک شما خواهد آمد.

2- دمپایی راحتی

خیلی طبیعی است که بعد از زایمان احساس سرما داشته باشید، از طرفی کارکنان بیمارستان نیز دوست ندارند شما با پای لخت راه بروید، درست است که در بیمارستان دمپایی در اختیارتان قرار می‌گیرد اما شما باز هم آن را درون ساکتان قرار دهید، حتی اگر در خانه از دمپایی استفاده نمی‌کنید.

3- نوار بهدشتی اضافه

چند بسته پد بهداشتی مخصوص بانوان با جذب بالا در ساک بگذارید. بیشتر مادران به این نکته اشاره کرده بودند، درست است که پدهای نوار بهداشتی در لیست وسایل داخل ساک وجود دارد، اما این پدها را هرچه بیشتر همراه داشته باشید بهتر است. هنگامی که از ماما Clemmie Hooper سوال کردیم، او توصیه کرد که ما برای بی‌اختیاری، شلواری که به پد بهداشتی مجهز باشد را تهیه کنیم. این شلوارها بسیار راحت هستند و می‌توانید سپس آن‌ها را به دور بیاندازید.

4- میان وعده

اگر چه برای شما در بیمارستان غذایی در نظر گرفته‌اند، اما یک میان وعده سبک و کمی تنقلات برای خودتان و همسرتان آماده کنید. اگرچه بیمارستان‌ها بوفه خوراکی دارند، اما ممکن است آن‌ها 24 ساعته باز نباشند، ممکن است شما و یا همسرتان دوست نداشته باشید غذای بیمارستان را بخورید و یا خوراکی مورد علاقه تان را بخواهید، در این صورت همراه داشتن یک وعده سبک بسیار رضایت بخش خواهد بود. ممکن است پس از زايمان گرسنه باشید و کافه بيمارستان نيز تعطيل باشد، پس تنقلات فاسد نشدنی را در ساک خود جای دهید.

5- هدفون

اگر هدفونی به همراه داشته باشید با خیال راحت می‌توانید همه صداهای دیگر که در اطرافتان وجود دارد را محدود کنید و به آهنگی که دوست دارید گوش بدهید.

6- شامپو خشک

شامپویی خشک و بدون آب در تمیز نگه داشتن موهای شما نقشی موثر ایفا می‌کند، و شما را سرحال‌تر و مرتب‌تر نشان می‌دهد.

7- لباس خواب راحت

زایمان در عین لذت بخش بودن، یک تجربه کثیف است. بیشتر مادران خواهان یک دست لباس خواب اضافه برای دقایق پس از زایمان هستند. بیشتر بیمارستان‌ها لباس‌های راحتی و مخصوصی در کشوی شما قرار خواهند داد اما اگر دوست دارید با لباس راحتی خودتان بخوابید می‌توانید یک دست لباس راحتی مخصوص خواب درون ساک بگذارید.

8- مرطوب کننده لب

گاز و هوای خشک بیمارستان می‌تواند سبب خشک شدن زیاد لب‌های شما شود، اما اگر در این هنگام رول مرطوب کننده لبی که لب‌هایتان را مرطوب کند به همراه داشته باشید احساس بهتری خواهید داشت.

9- شکلات

این زمانی است که خوردن شکلات برای‌تان بسیار خوب است، به نظر می‌رسد که قندتان افت کرده و بدن‌تان به شکلات بسیار نیاز دارد. به همراه داشتن شکلات‌های تلخی که شامل آهن هستند بهترین راه برای بالا بردن سطح آن محسوب می‌شوند. استفاده از شکلات بدون قند يا آب نبات‌های مکيدنی سبب می‌گردد تا در طول بارداری دهان شما مرطوب بماند (شکلات‌های قنددار شما را تشنه‌تر خواهد کرد)

10- بادبزن یا اسپری صورت

هوای بخش ممکن است بسیار گرم باشد و شما احساس نیاز به یک بادبزن را احساس کنید. با به همراه داشتن بادبزن یا اسپری صورت احساس شادابی به شما بر خواهد گشت.

11- تل مو

مسلما دوست ندارید که موهایی که به هم ریخته و در صورتتان هستند شما را بیش از این خسته کنند، با کنار زدن مو از صورت به وسیله تل دیگر به هم ریخته نیستید و احساس موها روی پیشانی شما را خسته نخواهد کرد.

12- آدامس نعنایی

بسیاری از مادران معتقد بودند که گاز و هوا طعم بدی به دهانشان داده است و موجب تلخ شدن دهانشان شده است، خوردن یک تکه از آدامس نعنایی موجب خنک و خوش طعم شدن دهان خواهد شد و کمی حال شما را بهتر خواهد کرد.

13- شامپو و نرم کننده

اگر قبل از رفتن از بیمارستان به خانه فرصتی برای مرتب کردن خود دارید، شامپو و نرم کننده مخصوص خودتان را به همراه داشته باشید.

14- شارژر تلفن همراه

پس از تولد فرزندتان آنقدر سرگرم عکس گرفتن از او و پاسخ به پیام‌های تبریک دیگران خواهید شد که یک دفعه با خاموش شدن گوشی مواجه می‌شوید، پس برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند حتما شارژر گوشیتان را به همراه خود به بیمارستان ببرید.

همسر شما در روز تولد فرزندش یکی از پرمشغله‌ترین افراد دنیاست و احتمالا در طول یک روز چندین مرتبه شارژ تلفن همراهش تمام می‌شود. پس در روزی که عازم بیمارستان هستید، شارژر گوشی او را داخل ساک بگذارید.

تریتا را در جهت رسیدن به اهدافش حمایت کنید:

منابع:

اشتراک گذاری:

مطالب مرتبط
نجمه جهاندار

نجمه جهاندار

اگر عقاید خود را با تفکر و مطالعه به‌دست آورید، کسی نمی‌تواند به آنها توهین کند. اگر کسی چیزی بر خلافشان بگوید عصبانی نمی‌شوید، یا میخندید یا به فکر فرو می‌روید.

If you get your ideas by thinking and study, nobody can insult them. If someone tells you the opposite, you will not get angry, either you laugh or think about it.