در هنگام صبح چه فعالیت‌هایی را انجام دهیم تا نشاط و سلامتی بیشتری داشته باشیم

اهمیت سحرخیزی برای سلامت بدن انسان چیست

سحرخیزی شاید برای خیلی از ما یک هدف سخت باشد؛ سبک زندگی امروزی در اکثر خانواده‌ها ساعت‌های خواب و بیداری را تغییر داده است و همین مورد مشکلات زیادی را به وجود آورده است. مطمئن باشید سحرخیز بودن یکی از پله‌های موفقیت شما خواهد بود پس همین امروز برنامه خود برای زود بیدار شدن از خواب را آغاز کنید.

سحرخیزی یکی از عوامل موفقیت است. بیدار شدن در اول صبح معجزه می‌کند؛ به زندگی ما نظم می‌بخشد و باعث می‌شود همیشه نسبت به افرادی که دیر بیدار می‌شوند، یک قدم جلوتر باشیم.

تاثیر وعده غذایی صبحانه برای افزایش سلامتی

باید بدانید که صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی روز است، و متاسفانه یکی از وعده‌های غذایی است که بیشتر از دیگر وعده‌ها حذف می‌شود. خوردن یک صبحانه کامل می‌تواند دستاوردهای زیادی برای شما داشته باشد از قبیل:

  • یک وعده غذایی کامل، سرشار از مواد مفید، ویتامین‌ها و مواد معدنی است.
  • توانایی و عملکرد شما در کارهای روزانه را افزایش می‌دهد.
  • قدرت و استقامت بیشتری در فعالیت‌های بدنی خود در طول روز به شما می‌دهد.
  • هم‌چنین خوردن صبحانه می‌تواند در کاهش سطح کلسترول موثر باشد.

برای درست کردن یک صبحانه کامل ۱۰ دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید. حتی اگر عجله دارید، موز و ماست را به همراه خود ببرید که یک صبحانه دلچسب و مقوی است. مطمئنا آب پرتقال یک انتخاب سالم به عنوان یک نوشیدنی صبح است.

ورزش و سلامتی

ورزش کردن در صبح یکی از بهترین راه‌هایی است که روز خود را به جریان بی‌اندازید. ورزش کردن موجب افزایش انرژی می‌شود و هم‌چنین کمک می‌کند که خواب بهتری در شب داشته باشید. کسانی که نزدیک به زمان خواب ورزش می‌کنند، بسیار سخت‌تر به خواب می‌روند، ورزش را در بخشی از برنامه صبحگاهی خود قرار دهید.

داشتن یک برنامه‌ریزی متعادل نیز کمک می‌کند تا راحت‌تر از رختخواب بیرون بیایید، ممکن است کمی طول بکشد تا به آن عادت کنید. زنگ ساعت خود را برای یک زمان ثابت در هر روز تعیین کنید، صدای زنگ آن را قطع نکنید و هرگز چرت نزنید. یک ساعت دراز کشیدن در رختخواب بسیار وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسد، اما در مورد همه کارهایی که نیاز به انجام دادن آن دارید، فکر کنید.

رختخواب فقط برای خوابیدن است

هر چیزی که در اتاق خواب‌تان وجود دارد و باعث بیدار ماندن‌تان می‌شود را از اتاق خارج کنید، مانند رادیو، مجله، موبایل یا تلویزیون. علتش این است که پژوهش‌ها می‌گویند: شما به تماشای بیش از حد تلویزیون در رختخواب عادت می‌کنید، که رابطه‌ی تخت خواب و خواب را از هم جدا می‌کند. رختخواب فقط باید برای خوابیدن باشد.

مغز در صبح هوشیارتر است

چرت زدن صبحگاهی را برای همیشه کنار بگذارید، صبح زمانی است که مغز هوشیارتر و متمرکزتر است، پس مهم‌ترین وظایف خود را در اول صبح انجام دهید و کارهای ساده‌تر که نیاز به تمرکز کمتری دارد را برای بعد بگذارید.

تریتا را در جهت رسیدن به اهدافش حمایت کنید:

منابع:

  1. http://www.businessinsider.com/reasons-you-should-wake-up-earlier-2014-7
  2. http://www.majalesalamat.com/lifestyle/reasons-you-should-wake-up-earlier/

اشتراک گذاری:

مطالب مرتبط
رامین حسین‌زاده

رامین حسین‌زاده

رامین حسین زاده
ramin hoseyn zadeh