چه چیزهایی درباره خواص جادویی آووکادو می‌دانید؟

اطلاعات کلی از آووکادو Avocado

آووکادو به طور کلی نام یک درخت است. میوه‌ی آن، که یک غذای محبوب به شمار می‌رود، منبع غنی از پتاسیم و چربی‌های سالم است. میوه، برگ و دانه‌های آووکادو دارای خواص درمانی متعددی هستند. خود میوه آووکادو برای کاهش سطح کلسترول خون، کاهش گرسنگی، افزایش میل جنسی و تحریک چرخه قاعدگی خیلی به کار می‌آید. دانه‌ها، برگ‌ها و پوست آووکادو معمولاً برای اسهال به کار می‌روند.

روغن آووکادو نیز به صورت مستقیم برای پوست به کار می‌رود و از طراوت آن محافظت می‌کند. روغن آووکادو در ترکیب با ویتامین B12 می‌تواند در بهبود پسوریازیس (بیماری مزمن پوستی) مؤثر واقع شود. تحقیقات نشان داده است که مغز ساقه آووکادو در روند التیامی زخم‌های بدن و رشد موی سر به شدت کمک کننده است. جالب اینجاست بدانید که برگ، دانه و پوست آووکادو برای کاهش درد دندان اثر مثبتی دارند.

چگونه یک درخت می‌تواند این همه خاصیت را یک جا در بر داشته باشد؟

آووکادو حاوی فیبر زیادی است، و این نظریه حداقل می‌تواند توانایی آووکادو جهت کاهش کلسترول را توضیح دهد.

شواهد و تحقیقات مختلف، خواص زیر را برای برای آووکادو ارائه داده‌اند.

همان طور که پیش‌تر ذکر شد، مصرف یک وعده از میوه آووکادو می‌تواند به کاهش LDL (کلسترول بد در خون) و افزایش HDL (کلسترول خوب در خون) بدن، کمک شایانی کند. مصرف 12 هفته‌ای کرم حاوی آووکادو در ترکیب با ویتامین B21 که به پمادهای کلسیپوتریول مشهور هستند، می‌تواند نشانه‌های بیماری مزمن پسوریازیس را به طور قابل توجهی کاهش دهد. از خواص دیگر این پماد می‌توان به کاهش برافروختگی پوست اشاره کرد.

مصرف آووکادو و کاهش وزن

تحقیقات نشان می‌دهند که خوردن نیمی از یک آووکادو با ناهار می‌تواند گرسنگی 3 الی 5 ساعت بعد خود را کاهش دهد. البته هنوز این ویژگی به صورت کامل ثابت نشده است. از دیگر خواص آووکادو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش درد دندان
  • از بین بردن اسهال
  • رشد موی سر
  • درمان اسکلروزیس
  • بهبود زخم
  • تحریک چرخه قاعدگی

آیا مصرف آووکادو عوارض جانبی به همراه دارد؟

وقتی میوه آووکادو در قالب غذا خورده شود، ایمنی بسیار بالایی خواهد داشت. آووکادو وقتی بیش از 3 ماه مصرف شود، احتمالاً ایمن خواهد بود. معمولاً اثرات جانبی آووکادو بسیار پایین است، گرچه یک نفر که آووکادوی خاص به همراه ویتامین B12 مصرف می‌کرد، گزارش داد که دچار خارش متوسط پوست شده است.

به یاد داشته باشید که آووکادو به علت محتوای چربی که دارد، حاوی کالری زیادی است.

هشدارها و احتیاطات لازم در مصرف میوه آووکادو

1- مادران باردار و شیرده

اطلاعات قابل اعتماد زیادی درباره ایمنی آووکادو به عنوان داروی مؤثر در بارداری یا شیردهی در دسترس نیست. بهتر است ایمن کار کنید و آن را در کنار غذا مصرف نمایید.

2- حساسیت به لاتکس

افرادی که به لاتکس حساس‌اند، ممکن است واکنش آلرژیک نسبت به آووکادو نشان دهند.

تریتا را در جهت رسیدن به اهدافش حمایت کنید:

منابع:

  1. https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-890/avocado

اشتراک گذاری:

مطالب مرتبط
محمد امین جندقیان

محمد امین جندقیان

دانشجوی پرستاری، مترجم

Studying nursing at skums. expert in book translation